Informace k curly Činčilám

 

Curly činčilka – oficiálně Locken Chinchilla (název uznán celosvětově) není moc oblíbená varianta činčil, a ještě i relativně neznámá.

V Německu se narodili například u chovatelky R.Schmidt ( tam bohužel rok nevím ) a později v roce 2004 i první jedinci u chovatelky D. Klein. Matka pocházela z holandského chovu a otec z vlastního chovu této chovatelky. U obou rodičů nebyl znám žádný gen vedoucí ke zvlněné činčile. Tahle ebony činčilka se silně zvlněným bříškem a lehce zvlněnými zády byla pak nositelkou genu, se kterým začal chov locken činčil v Německu. Co se genetiky týče jedná se zde o recesivní mutaci. Stejně jako u jiných recesivních mutací vzniknou carrier činčilky spárováním locken a obyčejné činčilky bez genetické vlastnosti. V tomhle případě existuji 2 genetické vzory pro nositele genu, buď gen na nich není viditelný vůbec anebo mají po těle místy jemně zvlněnou srst. Locken-gen s sebou nese ještě jednu zvláštnost, je vázán na ebony gen, a tudíž není možné vytvořit locken činčilky s bílým bříškem.

curly-m.miller.jpg

Již několik chovatelů činčil pro kožky se pokoušelo o chov právě na kožešinu, ale nebyl o ně zájem, a tak od toho zase upustili a locken se objevují speciálně jen u několika málo hobby chovatelů. Existuje několik názvů právě pro locken ale vzhledem k tomu, že byly objeveny v Německu u chovatelky R.Schmidt, tak se chovatelé v Americe dohodli, že mezinárodní a jediný korektní název bude právě Locken, protože byly takto nazvány právě u této chovatelky. U těchto činčil se odvíjí intenzita kudrlin od hustoty srsti, čím hustší srst tím jemnější kudrlinky, které zůstávají spíše jen zvlněné. Čím řidší srst o to silnější jsou kudrliny až to připomíná vlasy afro Američana. Takže pokud na sebe spárujete husté jedince, vzniknou vám pouze lehce zvlněné locken.

Locken činčily se dělí na 3 různé typy: První je plná locken – zde se jedná o extrémně zvlněné kudrliny. Zde je opravdu nutné srst pravidelně kontrolovat a případné dredy vyškubat a pročesat občas hřebenem na kočky. Anebo silně kudrnaté s více uvolněnými kudrlinkami, které jsou o něco vzdušnější a volnější.  

m.miller-curly.jpg

Druhá je poloviční locken – Bříško je kudrnaté a záda lehce zvlněná, anebo jen místy zvlněné nebo celotělově zvlněné.

Třetí je bez znaků – a to jsou pouze genetičtí nositelé. Již u mláďat je možno sledovat různě silné zvlnění srsti. Není žádoucí zvlnění srsti do očí a zvlnění fousků. Pro chov těchto zvířat je velmi důležité se soustředit na lesk srsti, protože zvlněním vzniká jistá matnost a tím i nádech červené v srsti.

 © Christina Spusta  - NENÍ POVOLENO TEXT KOPÍROVAT ČI OPISOVAT. CHCETE-LI MŮŽETE NA SVÉM WEBU ODKÁZAT NA TUTO STRÁNKU. 

PRO POUŽITÍ FOTEK MÁM POVOLENÍ OD JEJICH MAJITELE MARC MILLER CHINCHILLA - USA

 guestbook1-570x3861-570x262.png

 

NEU 

Auf meinem Instagram viel über Chinchillas lernen. 

Instagram-PNG-Pic.png

chinchillapotsdam

   whatsapp_PNG23.png

0049 (0) 176 72 52 31 03

BERATUNG  per WhatsApp

möglich

(auch Feiertage / Wochenende)

Telefonisch erreicht ihr mich auch.

von 10 bis 17 Uhr

 

R.I.P. Twitter APL
16252156_1847741232140280_7093841324313623854_o.jpg

 

26.04.2016
Brown Velvet

Show - Netherlande 2016

  • 1 Place in her Category

Show Denmark 2017

  • Best Chinchilla from The show
  • Best Junior 
  • Best in Junior Brown
  • Referee favorit

Show Belgium 2017

  • 2th Show Champion 

Show in Denmark 2018

  • 3th Place in Adult Beige/ Brown Category